Bağımlılıkla Mücadelede, Annenin Rolü..

Günümüzde ailede meydana gelen problemlerin başında bağımlılık, şiddet ve aile bağlarının zayıflaması gelmektedir.

Bağımlılıkla Mücadelede, Annenin Rolü..
Yayınlama: 20.11.2019
892
A+
A-

Ailede ve toplumda huzursuzluğa sebep olan bu durumların giderilmesine katkı sağlamak ve farkındalık oluşturmak için, Şanlıurfa İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Bağımlılık ile Mücadele il Koordinatörlükleri tarafından ailede en duyarlı ve etkin birey olan annelere yönelik hazırlanan programda, ayet ve hadisler ışığında İslam’ın aileye ve aile fertlerinden annelere yüklemiş olduğu sorumlulukların annelere anlatılması amacıyla “Aile İçi İletişim”, “Ailede Annenin Rolü” ve “Bağımlılıkla Mücadelede Annenin Rolü” konularında seminerler verilmesi planlandı.

Bu kapsamda Birecik, Halfeti, Ceylanpınar, Viranşehir, Siverek, Hilvan, Bozova, Harran, Akçakale ve Suruç ilçelerinde düzenlenen seminerlere anneler yoğun ilgi gösterdi. 30.10.2019 ile 15.11.2019 tarihleri arasında toplamda 10 ilçede uygulanan program sonunda ortalama 560 katılımcıya eğitimlerin ulaştırılması sağlandı. Katılımcılar, eğitimlerden duydukları memnuniyetleri dile getirerek, merkezden organize edilen bu tür seminerlerin sık sık tekrarlanmasına dair isteklerini beyan ettiler.

Seminerler, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Dr. Mehmet Emin ÇİFTÇİ, Aile ve Dini Rehberlik İl Koordinatörü Medine ÖZER, Eyyübiye Aile ve Dini Rehberlik ilçe Koordinatörü Şehba YAZICI tarafından verildi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi