Bursa Müftülüğünce Düzenlenen “Temel Aile Bilinci Eğitimleri”

Bursa İl Müftülüğü “Temel Aile Bilinci Eğitimleri” farkındalığın arttırılmasını üzerine seminer düzenlendi. Eğitimde birçok katılım belgeleri vatandaşlara verildi…

Bursa Müftülüğünce Düzenlenen “Temel Aile Bilinci Eğitimleri”
Yayınlama: 13.02.2019
900
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığının görev ve sorumluluk alanlarından biri de; ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapmaktır. Bu çalışmaya toplumun en ücra köşelerine ulaşabilme imkanına sahip olan Kur’an Kursu öğreticileri ve ailelerinden başlayarak model olma misyonuna katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu bağlamda projenin birinci aşaması olarak, Bursa İl Müftülüğüne bağlı 17 ilçede görev yapan 1000, Kur’an Kursu öğreticisine kuran ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla temel aile bilinci eğitimleri düzenlendi.

İkinci aşamasında eğitim alan Kur’an Kursu öğreticileri eğitim müfredatına alınan “Temel Aile Bilinci Eğitimini” Kur’an Kursu Öğrencilerine ders olarak anlatacaklar.

Ailem ve ben, Ailemde bir çocuk var, Ailemde bir genç var, Ailemde bir yaşlı var, Ailemde bir engelli var, Akrabalarım var, ailemin iletişim dili, ailede iffet ve mahremiyet, teknolojiyi bilinçli kullanıyorum, ailemi bağımlılıktan koruyorum, ailemde merhamet istiyorum ve ailem dağılmasın konu başlıklarında yapılan eğitimlerin sonunda kursiyerlere katılım belgeleri verildi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup