Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
30°C
Parçalı Bulutlu
Çar 27°C
Per 29°C
Cum 29°C
Cts 29°C

Çanakkale İl Müftülüğü Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Çanakkale İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Çanakkale İl Müftülüğü Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
03.09.2018
A+
A-

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında, İlimiz Müftülüğü ile İlçe Müftülüklerinde Öğreticiye ihtiyaç duyulan Kur’an Kursları ve 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik kurslarımızda ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere sözlü sınavla Kur’an Kurslarına Geçici Öğretici alınacaktır.
Gerekli şartlar aşağıya çıkarılmıştır.

İlgililere ilanen duyurulur.

Mehmet Ali BAL
İl Müftüsü V.

A- SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

 1. En az İmam Hatip Lisesi mezunu olmak.
 2. Bayan olmak.
 3. 2016 yılı DHBT sınavından en az 60 puan almış olmak.
 4. Kur’an Kursu Öğreticiliğine engel hali bulunmamak.
 5. 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik kurslarda görev alacakların çocuk eğitimi ile ilgili “Önlisans ve Lisans diploması” veya “4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Belgesi” ne
  sahip olmak. (Belgeleri 19/01/2017 den sonra olanlar, D.İ.B.yazısı gereği 4-6 yaş Kur’an Kurslarında görevlendirilemeyecektir.)
 6. Sabıka kaydı olmamak ve Güvenlik soruşturması sonucu arşiv araştırma kaydı bulunmamak.

B- SINAVA MÜRACAAT İŞLEMLERİ:

 1. Görev almak için sadece bir ilçeye müracaat edilebilecektir.
 2. Müracaatlar 31.08.2018 – 14.09.2018 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar görev almak istedikleri İlçe Müftülüklerine şahsen yapılacaktır. İlçe Müftülükleri aldıkları başvuruları 17/09/2018 Pazartesi günü saat: 17.00’ye kadar İl Müftülüğüne ileteceklerdir.
 3. Müracaatlar İl/İlçe Müftülüklerinden temin edilen dilekçe ile yapılacaktır.(Nüfus cüzdanı, Diploma, varsa Hafızlık belgesi dilekçeye eklenecektir)
 4. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır
 5. Smav sonuçları ilgili her türlü duyurular Müftülüğümüzün www.canakkale.diyanet.gov.tr web sitesinden yapılacak olup, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 6. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar, sınavda başarılı olsalar dahi işlemleri iptal edilecektir.
 7. Smav ile ilgili konularda tereddüt hâsıl olduğunda, Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerli olacaktır.
 8. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında görev almış olan geçici öğreticiler. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yazdı talepleri doğrultusunda ve İlgili Müftülükçe uygun görülmesi halinde sınava tabi tutulmaksızın görevlendirilebilecektir.

C- SÖZLÜ SINAV YERİ VE TARİHİ:

İl Müftülüğünde 19/09/2018 Çarşamba günü saat 09.00 da yapılacaktır

D- GÖREVLENDİRME İLE İLGİLİ ŞARTLAR:

 1. Sözlü sınavda 70 (yetmiş) puan ve üzeri alanlar başarılı sayılacaktır.
 2. Görevlendirmeler başarı sıralamasına göre ilgililerin talepleri alınarak görev almak istedikleri İl/İlçe Müftülüklerince yapılacaktır.

E- BAŞARILI OLANLARDAN İSTENECEK BELGELER:

 1. Dilekçe.
 2. Nufus sureti,
 3. Diploma aslı ve sureti (aslı iade edilecektir),
 4. Sabıka kaydının olmadığına dair Savcılıktan alınacak belge,
 5. 2016 yılı DHBT belgenin internet çıktısı.
 6. Sağlık yönünden Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapmasına engel halinin bulunmadığına dair yazılı beyanı(dilekçesi).
 7. Fotoğraf(2 adet)

ÇANAKKALE İL MÜFTÜLÜĞÜ

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.