Çorum’da Genç Öğrencilere Müftülük ve Hizmetleri Tanıtıldı!

Çorum Müftülük makamına kabul edilen genç öğrenciler, İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu eşliğinde müftülük binasını gezdiler. Detaylar haberde…

Çorum’da Genç Öğrencilere Müftülük ve Hizmetleri Tanıtıldı!
Yayınlama: 21.02.2019
822
A+
A-

Çorum Valiliği tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği sağlanarak resmi bütün kurumlara “Kardeş Okul Projesi” hayata geçirildi. Çorum İl Müftülüğümüze de proje kapsamında 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu verildi.

İl Vaizi ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Kemal Demirden tarafından belirlenen bir takvim doğrultusunda her hafta okullarda “Bağımlılık” konulu seminer ve faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bağımlılık konusunda genç öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen faaliyetler devam ediyor.

Bu kapsamda 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu genç öğrencileri Çorum İl Müftülüğünü ziyaret ederek müftülük ve din hizmetlerini, müftülük binasını, idarecilerini ve memurlarını yakından tanıma ve tanışma imkanı buldular.

Genç öğrencileri müftülük makamında kabul eden İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu, müftülüğün faaliyet ve alanlarıyla ilgili bilgiler verirken müftülük binasını bizzat gezdirerek öğrencilere tanıtımında eşlik etti. Genç öğrencilere program sonunda ikram da bulunurken ayrıca Müftü Vekili Pamuklu tarafından gezi programının amacı, geleceğin büyüklerine meslek seçim noktaları ve bağımlılık ve mücadele konularında geniş bilgiler verildi.

Müftülük din hizmeti alanları ve çalışanlarıyla yakından tanıma ve tanışma fırsatı yakalayan genç öğrenciler de kendilerine gösterilen yakın ilgi ve samimi çalışmalar için Çorum İl Müftülüğüne çalışanlarına teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi