Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, Sabah Namazı Buluşmasına Katıldı!

Eskişehir Tepebaşı İlçe Müftülüğünce her pazar günü organize edilen sabah namazı buluşmalarına konuşmacı olarak İl Müftüsü Bekir Gerek katıldı. Detaylar haberde…

Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, Sabah Namazı Buluşmasına Katıldı!
Yayınlama: 18.02.2019
508
A+
A-

Tepebaşı İlçe Müftülüğünce her hafta Pazar günleri organize edilen sabah namazı buluşmaları Seyit Hoca Camiinde gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak İl Müftüsü Bekir GEREK katıldı.

İl Müftüsü Bekir GEREK yaptığı konuşmada, Kur’an’ ın öğrenilmesi, okunması ve yaşanması üzerinde durdu. Kur’an’ ın öğrenilmesi, okunması ve yaşanmasının bir ibadet olduğunu belirterek Kur’an bize Rabbimizden gelen bir öğüt, kalplerimizdeki hastalıklarımız için bir şifa, bir hidayet ve Müminler için bir rahmettir dedi.

Kur’an Allah’tan gelen bir nur, bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran ve doğru yola götüren ilahi kitaptır. Peygamberimiz buyuruyor ki “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Öğrenen ve Öğretendir.” Pas tutan kalplerin cilası Kur’an okumaktır.

Allah Kur’an’la amel eden kavimleri yükseltir ve Kur’an’ın izinden gitmeyenleri alçaltır buyuruyor. Kur’an’ı dinlemekle, Kur’an’ı anlamakla nice insanlar hidayet bulur.

Kur’an’sız namaz olmaz. Bunun için diyoruz ki her Müslüman Kur’an okumasını bilmeli ve çocuklarına öğretmelidir.

Kadınlar için kız Kur’an Kursları, Erkekler için camilerdeki Kur’an öğretimi ve çocuklar için camilerde yaz Kur’an Kursları büyük bir fırsat oluşturmaktadır dedi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup