Hatay İl Müftüsü Aylık Personel Toplantısına Katıldı!

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Reyhanlı İlçe Müftülüğü Şubat ayı aylık personel toplantısına katıldı. Detaylar haberimizde…

Hatay İl Müftüsü Aylık Personel Toplantısına Katıldı!
Yayınlama: 19.02.2019
947
A+
A-

Hatay İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU, Reyhanlı İlçe Müftülüğü Şubat Ayı aylık Personel toplantısına katıldı. Toplantıda; Reyhanlı Müftüsü Murat AKÇAY ile Reyhanlı İlçemizde görev yapan din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri hazır bulundu.

Toplantıda konuşan İl Müftümüz; “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104) ayetini okudu.  “Bizleri din hizmetine hadim kılan Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Din hizmeti gönül ile yapılır. Karşılığında huzur ve mükafat vardır. Hizmetlerimizi daha güzel yapmalı ve hizmet alanlarımızı devamlı gözden geçirmeliyiz. Sürekli kendimizi yenilemeliyiz. Şunu unutmayın; yenilenmeyen yenilir. Bilgi birikim olarak kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Irk ve mezhep eksenli ihtilaflar ümmeti parçalıyor. Ümmetin birliğine yönelik çalışmalar yapmalıyız. Bizler ötekileştiren, ayrıştıran değil birleştiren olmalıyız. Yıkıcı değil, yapıcı olmalıyız. İslam insanlığın umudu ve geleceğidir. İnsanlara İslam’ın güzelliklerini anlatarak, gerçek huzur ve mutluluğa Allah’ın (c.c) emirlerine uyarak ulaşabileceğimizi aktarmalıyız.  İnsanlar Camiye veya Kursa gelsin diye beklememeliyiz. Biz insanların ayaklarına gitmeliyiz. Yanlış din algısı oluşturmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Özellikle çocuklarımızla ve gençlerimizle ilgilenmeliyiz. Onları kuşatan tehlikelerden korumaya çalışmalıyız.” dedi.

İl Müftümüz sözlerini, “Başta Reyhanlı İlçe Müftümüz Murat AKÇAY hocam olmak üzere gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” diyerek sonlandırdı.

İl Müftümüzün konuşmasını müteakip, din görevlilerimizin dilek ve temennilerini iletmesinin ardından toplantı sona erdi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup