Kırıkkale’de Mevlid-İ Nebi Haftası Açılış Programı İle Başladı..

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’nin dünyaya teşrifi olan mevlit kandilinin bulunduğu hafta olarak kutlanmaya başlayan Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Nur Camii avlusunda açılış programı düzenlendi.

Kırıkkale’de Mevlid-İ Nebi Haftası Açılış Programı İle Başladı..
Yayınlama: 08.11.2019
549
A+
A-

Düzenlenen programa; Vali Yardımcısı Şahin ARSAL, İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Program, Kırıkkale Belediyesi Mehter takımının sunduğu mehter gösterisi ile başladı. Nur Camii İmam-Hatibi Murathan ÖNDER’in Kur’an tilavetiyle devam etti.

Açılış konuşmasını yapmak üzere davet edilen İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, konuşmasına Mevlid-i Nebi Haftasının temasının “Peygamberimiz ve Aile” olduğu bilgisi ile başladı. İl Müftüsü Şahin YILDIRIM konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Ayet-i Kerimelerde de ifade edilen, peygamberimiz insanlara en güzel örnek, en güzel rehber olduğunu bizler daima idrak ediyoruz,   yaşıyoruz ve yaşatmaya gayret ediyoruz. Onu anlamak, onu hayatımıza tatbik etmek ve gelecek nesillerimize aktarmak niyetiyle bu gün burada bir araya geldik”

İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, konuşmasının sonunda Mevlidi Nebi haftasında gerçekleştirilecek olan Programlar hakkında bilgi verdi ve programlara destek verenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Programın devamında Kırıkkale Din Görevlilerinden oluşan ilahi korosu ilahiler ve kasideler seslendirdiler. Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı Kırıkkale Belediyesi tarafından pilav ikram edilmesi ile sona erdi.

buy windows 10 home

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup