Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Paz 15°C
Pts 15°C
Sal 16°C
Çar 18°C

Osmaniye Müftülüğünden Umre Turları İçin Seminer!

Osmaniye Müftülüğünün Düzenlemiş Olduğu Umre Yolcularına Eğitim Semineri 11-14 Şubat Tarihleri Arasında Yapıldı. Detaylar Haberde…

Osmaniye Müftülüğünden Umre Turları İçin Seminer!
15.02.2019
A+
A-

Servisli 15 günlük 11. Tur, 20 günlük 11. Tur ve 24 günlük 11. Turda İlimiz Müftülüğüne umreye gitmek üzere kayıt yaptıran umre yolcularının eğitim semineri 11-14 Şubat 2019 tarihleri arasında Zafer Caminde İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU, İl Müftü Yardımcıları Muhammed DEĞİRMENCİ, Berrin ERDOĞAN ve Şube Müdürü İbrahim ÖZDEMİR tarafından yapıldı. Seminerde uygulamalı eğitimi İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU tarafından verildi. İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU umre yolcularına Allah’ın misafiri olarak gittiğiniz Mekke’de ve Medine’de ülkemizin şanına yakışır şekilde hareket edilmesini, vatanımız ve milletimiz için İslam alemi için bol bol dua edilmesini ve boş zamanlarını tavaf yaparak  ve namaz kılarak geçirmelerini söyledi.

Umre yolcuları için Ali Rıza TAHİROĞLU ;

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

Umre yolcusu, Hak yolcusudur. Rahmanın misafirleri olduğunuzu hiç unutmayınız.

Tavaf esnasında gözünüzü Kâbe’den, gönlünüzü Kâbe’nin Rabbinden ayırmayınız.
İhram, makamdan, mevkiden ve tüm imtiyazlardan soyunmanın simgesidir. Takva elbisesine bürünmektir. “Takva elbisesi daha hayırlıdır. Takva; Kulluk idrakini en üst noktaya çıkarmaktır. Umreyi, sadece bir yasaklar manzumesi olarak algılamayınız ama, sakınılması gereken söz, fiil ve davranışlardan kendinizi koruyunuz. Umre vesilesi ile, İman, İslam mertebelerini aşarak ihsan mertebesine ulaşmak idealleriniz arasında olsun. İhsan; “Sen O’nu görmesen de, O seni görür.” Şuuruna ermektir. Kimsenin gönlünü kırmayın ki, gönlünüz kırılmasın. Namazlarınız zaruret olmadıkça otel de kılmak yerine Mescid-i Haram da kılmaya gayret ediniz.

Umrenin aynı zaman da bir sabır eğitimi olduğunun idraki ile, bazı konularda haklı da olsanız sabrediniz. Kur’an’ın ifadesiyle “Mü’min öfkesini yutmalıdır. Umreci, Müslüman kardeşlerine karşı anlayışlı ve hoşgörülü olmalı, başkalarını hor, hakir görme gibi bir tavırdan şiddetle sakınmalıdır. Çünkü “Mü’minin kardeşini hakir görmesi, günah olarak kişiye yeter.”

Kul haklarına riayete ayrı bir özen gösterilmelidir. Herkesin eşit olduğu bir ortamda, kendisi için bir takım ayrıcalıklar aramak Umrenin ruhuyla bağdaşmaz.

Bayan umreciler Kâbe’de mümkün mertebe hanımların namaz kıldığı yerleri kullanmalıdır.
Umre’de yüce milletimizi temsil açısından olumsuz imaj bırakılmamaya özen gösterilmelidir dedi.

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri