Gaziantep’te 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Din Öğretimi Formasyon Programı!

Gaziantep genelinde yürütülen Din Öğretimi Formasyon Programı düzenlenmiştir. Detaylar haberde…

Gaziantep’te 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Din Öğretimi Formasyon Programı!
Yayınlama: 25.02.2019
940
A+
A-

Gaziantep genelinde yürütülen 4-6 yaş grubu öğretim programının kalitesinin arttırılması, daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesini sağlamak amacıyla Gaziantep İl Müftülüğü tarafından, 23-24 Şubat Tarihleri arasında Gaziantep genelinde bu alanda görev yapan 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursu Öğreticilerinin mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirmeye yönelik “Din Öğretimi Formasyon Programı” eğitim semineri düzenlendi.

Şahinbey İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından seminerin selamlama konuşmasını yapan Gaziantep İl Müftümüz Ahmet Çelik, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 4-6 yaş eğitiminde çocuklara dini, manevi ve milli değerlerin kazandırılmasından sorumluyuz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın din eğitimine erken yaşta başlanması büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden Gaziantep Müftülüğü olarak 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımızı ve Kur’an kurslarında görev alan öğreticilerin eğitimlerini önemsiyoruz.” dedi.

Selamlama konuşmasından sonra, Uzman Klinik Psikolog-Psikoterapist-İletişimci Rukiye Karaköse; “4-6 Yaş Çocuk Psikolojisi, İletişim ve Öğretmenin Stres Yönetimi”, Pedagog-Uzman Psikolog-Çocuk ve Oyun Terapisti Serap Buharalı; “Erken Çocuklukta Problem Davranışlar ve Çözüm Yolları”, Tuğçe Gür (Psikolog)-Büşra Bozkurt (Psikolog)-Serap Buharalı-Rukiye Karaköse “4-6 Yaş Kurslarında Öğretmenlerin Psikolojik-Pedagojik Sorunları ve Çözüm Önerileri”,  Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Dairesi Ayşe Kaya; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Stratejisi”, İlahiyatçı-Çocuk Gelişimci Gülten Balcı; “4-6 Yaş Çocuklara Dinî Bilgiler Kur’an-ı Kerim Öğretimi”, İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Nurten Güneş; “Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi”, İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Nurten Güneş; “Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi (Sorular-Cevaplar)” konularında seminer verdiler.

Program sonunda hediye takdimi ve Seminere katılan Kur’an kursu öğreticilerine “Katılım Belgesi” verildi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi