Kırklareli Müftülüğüne Geçici Kuran Kursu Öğreticisi Alımı!

Kırklareli Müftülüğü tarafından yayımlanan duyuruya göre geçici Kur’an kursu öğreticisi alınacak. Alım koşulları nelerdir? Detaylar haberimizde…

Kırklareli Müftülüğüne Geçici Kuran Kursu Öğreticisi Alımı!
Yayınlama: 10.01.2019
958
A+
A-

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen  şartları taşımak,

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3-   En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,

4-   2018 yılı KPSS  (DHBT) puan olmak, (Yarışma sonucu görevlendirmede öncelik DHBT 60 puan ve üzeri alanlara verilecek yetersiz kaldığı durumda 60 altı puan alanlarda değerlendirilecektir).

5-   Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİBELGELER

1- Dilekçe

2- T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi,

3- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)

4- 2018 yılı KPSS  (DHBT) sonuç belgesi,

5- Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)

6-4-6 yaş grubuna başvuracaklar için, yukarıdaki belgeler dışında  ayrıca;

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu Sertifika/kurs bitirme belgesi şartı aranmaz
Sınıf öğretmenliği mezunu
Okul Öncesi Öğretmenliği mezunu
Çocuk Gelişimi (ön lisans) mezunu
Meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunu
Yukarıda belirtilen diplomalardan birine sahip olmayan;
İlahiyat fakültesi mezunu Sertifika/kurs bitirme belgesi şartı aranır
İlahiyat ön lisans mezunu
İmam-hatip lisesi mezunu
  1. Bahsi geçen sertifika ve kurs bitirme belgesi olarak 20.01.2017 tarihli E.5722 sayılı yazı ile 19.01.2017 tarihinden önce alınan kurs belgeleri geçerli olmakla birlikte yazı yayımlanmadan önce kursa kayıt yaptırıp 19.01.2017 tarihten sonra çocuk gelişimi ve eğitimi alanında en az 296 saatlik sertifika alanların belgeleri de kabul edilecektir.
  2. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, isimleri ve süreleri aşağıda belirtilen belge ve sertifikalar kabul edilecektir.
SERTİFİKA/KURS BİTİRME BELGESİ SÜRESİ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı / Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs

Programı

380 Saat
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi / Erken Çocukluk Eğitimi Elemanı Modüler Programı

(Yeterliğe Dayalı) (Tarih sınırlaması yoktur.)

2368 Saat
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi / Çocuk Bakım Elemanı Modüler Programı (Yeterliğe

Dayalı) (Tarih sınırlaması yoktur.)

2040 Saat
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi / Özel Eğitim Elemanı Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı Programı) (Tarih sınırlaması yoktur.) 2264 Saat
  1. 4-6 yaş grubuna öğretici görevlendirmelerinde eğitim düzeyleri dikkate alınarak yüz yüze eğitim yolu ile sertifika alanlara öncelik verilecektir.
  2. 4-6 yaş grubuna öğretici görevlendirilmelerinde sertifikasını henüz almamış fakat sertifika eğitimine devam etmekte olan ve 2019 yılı Şubat- Mart- Nisan aylarında sertifikasını alacak olanlarında müracaatları kabul edilecektir.

7-Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru yapmak isteyenler en geç 24/01/2019 günü mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır.
2-  Belgeleri  eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
3- Adaylar Yüzüne / Hafızlık / 4-6 yaş grubu kategorilerinden yalnızca birine müracaat edebileceklerdir.

4– İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci  bir sınav hakkı verilmeyecektir.

 

SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları İl Müftülüğümüzün http://kirklareli.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir,  adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı   sayılacaktır.

3- Sınavda başarılı olanlar ve önceki yıllarda (2017-2018) yapılan sınavlarda başarılı olanlar arasında puanı en yüksek  olandan  başlamak  üzere  başarı listesi hazırlanacak, ihtiyaç kadar asil, diğerleri de yedek olarak  belirlenecek, görevlendirmeler en yüksek puan alan kişiden başlayarak yapılacaktır.

4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2018 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana,  bu  puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre   yapılacaktır.

5- Asıl adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra, sınav için müracaat ettiği  ilçede 2018-2019 eğitim öğretim yılı tamamlanıncaya kadar ihtiyaç  olması  durumunda sözlü sınavda başarılı olan yedek adaylar sırayla  görevlendirilebilecektir.

6- Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.

DİĞER HUSUSLAR

1-Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

2- Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

3- Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi